Dne 2. 11. 2017 jsme se sešli v hale brněnského nádraží a vydali jsme se na cestu. Do Prahy nás odvezl vlak Régio Jet. Z Hlavního nádraží Praha jsme jeli přecpaným metrem na Vyšehrad, kde jsme navštívili kostel sv. Petra a Pavla. Poté nás naše kroky vedly ke Slavínu. Viděli jsme hroby B. Smetany, B. Němcové, J. Nerudy i K. H. Máchy. Pan průvodce nám ukázal místo Šemíkova skoku a neobvyklý pohled na Prahu.
Cestou do Poslanecké sněmovny jsme viděli Rudolfinum, nábřeží Vltavy a Klementinum. Zvládli jsme Karlův most a za odměnu Poslaneckou sněmovnu s Miroslavem Kalouskem. Z prohlídky nám vyhládlo, ale Mc Donald‘s nás občerstvili
Plní energie jsme pokořili Lennonovu zeď, mimina D. Černého, Kampu a Národní divadlo. Prohlídka Národního divadla byla pěkná a zajímavá. Průvodkyně nám ukázala Hynaisovu oponu a základní kameny.
Přes Václavské náměstí, kde jsme zjistili, že kůň sv. Václava stojí na dvou nohách, jsme došli opět na nádraží.
Vyčerpaní a uchození jsme sedli do vlaku směr Brno. Cesta byla výživná.
Žáci VIII. B
Foto na zsmilenova.rajce.cz.