V pondělí 10. 4. jsme se s některými žáky naší školy vypravili poznávat Vídeň.

Počasí nám opravdu vyšlo a celý den jsme se mohli těšit až ze skoro letních teplot. Odjezd byl kolem sedmé hodiny z Lesné. Naštěstí nikdo nezaspal a tak jsme mohli vyrazit.

Kolem deváté hodiny jsme vystoupili ve Vídni na Maria-Theresia Platz, pokračovali jsme přes Hofburg (sídlo prezidenta), Stephansdom (chrám sv. Štěpána), Graben (nejdražší ulice v centru Vídně) až k radnici, kolem Parlamentu a zpět k Marii Terezii. Na tomto krásném náměstí jsou dvě muzea, my jsme si vybrali to přírodovědné.

Po naučné části nás čekala ta méně náročnější část, na kterou se všichni žáci moc těšili. Nevíte co máme na mysli? No přece Prater.

Prater je zábavní park v srdci Vídně a patří k jeho nejznámějším symbolům. Nalezneme zde plno zábavních atrakcí. Nejen moderních, ale i těch, ze kterých na nás dýchá historie skoro na každém kroku. Například Wiener Riesenrad (Vídeňské kolo), které bylo poprvé otevřeno již v roce 1805.

Všem se nám ve Vídni moc líbilo, ale vše jednou končí a tak jsme odjížděli kolem páté hodiny opět k našemu rodnému a milovanému Brnu.

Pokud Vás zajímá jak jsme tento den prožili, podívejte se na fotografie.

Tereza Kachlíková, Ivana Ondrůšková