V neděli 12.11.2017 nastoupily sedmačky ke druhému kolu v Poháru 7. tříd. Po minulém postupu do vyšší skupiny měly jasný cíl. Udělat maximum pro udržení a ještě zkusit postupně obehrát všechny hráčky. Podařilo se obojí. V 1. utkání holky porazily 2:1 Drásov a oplatily mu porážku z kvalifikace. Nakonec bylo toto vítězství klíčové pro udržení ve IV. skupině. V dalším zápase proti Zlínu si zahrály všechny hráčky, které nenastoupily v 1. utkání. Byla z toho jasná prohra 0:2. V závěru turnaje předvedly holky proti Uherskému Hradišti krásné utkání se smolným koncem v podobě prohry 1:2.
Chválím všechny hráčky za nasazení a předvedené výkony. Do příštího turnaje se pokusíme posunout vpřed hlavně podání a přihrávku. Celkově jsou z toho 3 body a 3. místo. Družstvo udělalo důležitý krok k postupu do Finálového turnaje, který bude hrát pouze prvních 8 družstev.
Václav Starý