V sobotu 18.2.2017 zakončily žákyně VK KP ZŠ Milénova letošní účast v krajském přeboru žákyň. Družstvo „A“ se ve III. skupině utkalo postupně s KP „B“ 0:2, Vyškovem 1:2 a DDM Brno „A“ 2:0. Nahrávala Terka Vichová, blokovaly Lucka Oujezdská s Eliškou Vesselou, na smeči hrály Kika Škrabalová s Verčou Němcovou a na účku nastoupila Klára Miková.

První dvě utkání holky bojovaly převážně s přihrávkou a podáním. Páteční návrat z týdenního lyžování byl znatelný i v dalších herních činnostech. Ze dvou utkání si odnesly pouze bod. Na závěr je čekal nejsilnější soupeř TJ DDM Brno „A“. Předvedený nejlepší výkon sezóny zaslouženě přinesl vítězství 2:0 a velkou radost. Mimo zlepšenou přihrávku a podání zafungovaly i obrany a celkový obraz hry byl velice pohledný.

Václav Starý

Družstvo KP Milénova „B“ hrálo VI. skupinu na Novolíšeňské ve složení Kája Malcová, Sára Králová, Alice Schreiberová, Jana Jirgalová, Tina Janková a Anna Holzbecherová. První zápas jsme hrály proti nejsilnějšímu soupeři z Ivančic, který jsme prohrály 1:2. Bohužel se nám hned v prvním setu zranila Alice, která nemohla střídat, protože nás bylo pouze šest. Schovávaly jsme ji na přihrávce a celkově jsme se ji snažily co nejvíce pomáhat. Druhý zápas jsme hrály proti Pohořelicím, ten jsme taky prohrály 1:2. Chyběla nám energie a díky tomu spadla celá úroveň hry. Třetí zápas jsme hrály proti domácímu týmu Novolíšeňské, který jsme taky bohužel prohráli 1:2 v tiebreaku. Celkově jsme kazily postavení a byly jsme unavené po týdenním lyžařském kurzu.

Karolína Malcová

V příští sezóně chceme prodat nabrané zkušenosti a zabojovat o přední příčky:)