MILÍ ŽÁCI,

rádi bychom vás informovali o akci ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU.

Období, kdy na území Čech a Moravy pobývaly kmeny Keltů, je v dějinách českých zemí výjimečné. V té době totiž nad materiálními věcmi vítězil duchovní vztah k přírodě a všemu, co s přírodou souviselo. Cílem zájmu se staly především stromy, které Keltové uctívali a kterým přisuzovali nadpozemské a magické schopnosti. V důsledku toho se dodnes můžeme těšit z mouder, které přináší právě keltský horoskop, též nazývaný stromoskop.

Samotný keltský horoskop začíná listopadem a tvoří ho 21 stromů, které jsou spojeny s různými obdobími nebo dny.

Jestliže se chcete dozvědět o své povaze a osobnosti více, můžete se podívat do spojovací chodby, kde jsme všechny stromy z keltského horoskopu vyvěsili. Prosím, podepište se na výkres k vašemu stromu.

A proč?

Ke konci listopadu pak totiž jednotlivé podpisy spočítáme a dozvíme se, kolik žáků – narozených pod daným stromem z keltského horoskopu – máme ve škole nejvíce.

Těšíme se!

Stromům zdar!

Váš ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT