Milí žáci,

Chtěli bychom vás seznámit s projektem Adopce na dálku.

Na světě existuje mnoho dětí, které potřebují naši pomoc. Tento projekt umožňuje podporovat děti na celém světě a pomáhat jim v jejich vzdělávání. Žákovský parlament napadlo se tohoto projektu aktivně zúčastnit. Co vy na to?

Společně vybereme jedno dítě, které by potřebovalo finanční pomoc. Tato finanční pomoc půjde na vzdělávání našeho vybraného kamaráda, který díky tomuto příspěvku bude moci navštěvovat školu, sportovat a stravovat se ve školní jídelně.

Zdá se vám běžné chodit do školy a školní jídelny? Většina dětí v Africe musí pracovat a pomáhat vydělávat peníze své rodině. Velice často neumí číst ani psát a proto je škola jejich velký sen.

Domluvte se se svým „parlameňtákem“, jestli byste měli zájem jak třída se tohoto projektu zúčastnit. Příspěvek není nijak závratně vysoký, vychází asi 10 Kč na žáka. „Pro tebe je to třeba jedna sladkost z automatu, ale pro toto dítě velká šance na lepší budoucnost…“

Pokud se rozhodneme tohoto projektu zúčastnit, bude nám náš adoptovaný kamarád posílat svoje výsledky ze školy, psát dopisy v angličtině a podobně.

                                       Vanda Kadaňková a Tom Křenek, VII.