Ve dnech 2. a 3. října 2017 se 23 žáků IX. C zúčastnilo přírodovědně- turistické exkurze v Moravském krasu.

První den jsme odjeli vlakem do Adamova. Josefovským údolím jsme prošli k Františkově huti a Vývěrům Jedovnického potoka. S baterkou jsme si prohlédli jeskyni Jáchymka a podívali se ke vstupu do jeskyně Býčí skála. Odtud jsme autobusem dojeli do Křtin a Jedovnic. Po ubytování jsme vyrazili podle GPS signálu na Kolíbky a Rudické propadání. V průběhu cesty i po večeři žáci seznamovali své spolužáky s připravenými informacemi o Moravském krasu. Ve skupinách pracovali s turistickou mapou a buzolou.

Druhý den jsme autobusem dojeli do Sloupu a prošli si dlouhý okruh Sloupsko šosůvského jeskynního systému. Po obědě v hotelu Broušek jsme kvůli deštivému počasí změnili program. V restauraci žáci dokončili referáty o Pustém žlebu, propasti Macocha, Punkevních jeskyních…a vydali se na autobus zpět do Brna.

Žáci si zaslouží pochvalu za přípravu prezentací i chování na exkurzi.

Děkujeme a těšíme se na další společné akce. Andrea Zachovalová a Jana Kapounková.

Fotoalbum na školním rajčeti.