V pátek 13.10. se uskutečnilo školní kolo ve florbalu mezi chlapci 6-7 tříd. V krásném prostředí velkého hřiště haly TJ Tesla jsme mohli vidět v bojovné atmosféře výborné výkony a týmové pojetí hry od všech žáků. Hrálo se systémem každý s každým v počtu 5+1 , celkově odehrála každá třída čtyři zápasy, takže si všichni přišli na své a na konci dne byli pořádně unavení. Největší boje se odehrávali mezi žáky sportovních tříd 6. a 7. ročníku a žáky ze 7.A. 7.A v zápase o vítězství remizovala se 7.C a díky tomu, že oba týmy neprohrály žádný další zápas, rozhodoval mezi nimi větší poměr nastřílených/obdržených gólů (skóre). Těsně tedy zvítězilo družstvo 7.A, na druhém místě se umístila 7.C a třetí skončila 6.C. Tento tým předvedl opravdu výborný výkon, přes dvě těsné prohry měl největší počet vstřelených branek, a dokonce vzal mezi sebe i jednu dívku. Monča dala 3 branky a rozhodně se mezi kluky neztratila – velká pochvala!!
Celkové pořadí vypadalo takto:

  1. 7.A
  2. 7.C
  3. 6.C
  4. 7.B
  5. 6.D

Nejužitečnějším hráčem turnaje se stal Tonda Valíček ze 7.A, jenž se 6 góly patřil mezi nejlepší střelce spolu se spoluhráčem ze třídy Filipem Tůmou (6 branek) a Matyášem Pokorným z družstva 6.C (6 branek). Za celkově nejlepšího hráče jsme vybrali gólmana Matěje Buršíka (7.A), jenž v bráně předváděl skvělé zákroky, a bylo vidět, že tam asi nestojí poprvé .
Poděkování patří všem žákům za výborné výkony, skvělé nasazení a týmového ducha. Organizátorům za hladký průběh turnaje, který se obešel bez zranění a sudím za nestranné a férové rozhodování – Mgr. Václav Starý, Mgr. Michal Pokorný a Mgr. Filip Vlček.
Svými výkony si zasloužili účast ve školním florbalovém týmu ZŠ Milénova v kategorii 6-7 třída tito žáci: Antonín Valíček, Filip Tůma, David Bojanovský, Matěj Buršík (všichni 7.A), Michal Malec a Tadeáš Milichovský (7.C), Matyáš Pokorný, Michael Ceyp, Matěj Novotný(6.C), Ondřej Hanák (6.A), za předchozí předvedené kvality také Michal Horyanský (6.D), náhradníci Oldřich Vorba a Pavel Mikeš (7.C)
Reportáž napsal a výsledky zapsal nezávislý sportovní novinář Filip Vlček.