V sobotu 1.10.2016 nastoupilo družstvo VK KP Milénova „A“ k 1. kolu v Jihomoravském krajském přeboru starších žákyň. V předchozí kvalifikaci jsme si zajistili účast ve II. výkonnostní skupině, což je velký úspěch pro naše školní družstvo. V soutěži patříme mezi ty mladší. Na nahrávce se střídala Terka Vichová s Vandou Kadaňkovou, blokovaly kapitánka Lucka Oujezdská s Eliškou Vesselou a na kůlech smečovaly Verča Němcová, Kristýna Škrabalová a Klára Miková.

Po hladké porážce od favorita soutěže Znojma „A“ a těsné prohře se Sokolem Jehnice „A“ se hrálo o udržení ve II. skupině s Juniorem „A“. K jistotě záchrany nás posunovala pouze výhra za 3 body, takže 2:0. Po dobře zvládnutém podání a zlepšení mezihry se povedlo vydřít výhru 2:0 a výkonnostní cíl byl splněn. V příštím kole chceme Jehnicím oplatit porážku a opět se udržet.

Družstvo VK KP Milénova ,,B“ hrálo ve složení: Holzbecherová A., Jirgalová J., Schreiberová A., Králová S., Procházková K., Malcová K., Hudcová L. a Lukavská N.

Ve skupině G nestačila děvčata pouze na soupeře z DDM Slavkov, který je přehrál především velmi tvrdým servisem a zvítězil tak 2:0 na sety. Se soupeřkami ze Sokolu Jehnice ,,B“ a DDM Brno ,,B“ si pak děvčata vcelku hladce poradila a zvítězila dvakrát 2:0 na sety.

Díky své bojovnosti, kolektivnímu výkonu a kvalitnímu servisu si vybojovala 2. místo ve skupině. Příště se pokusíme skupinu vyhrát a postoupit.

Kvalifikace do Poháru 7. tříd

V neděli 2.10.2016 čekala na hráčky z KP Brno Milénova kvalifikace do poháru 7. tříd. Družstvo zdecimované velkou nemocností se s touto situací vypořádalo velmi dobře. Po výhrách nad DDM Brno, Sokolem Jehnice, remízou s Teslou „B a prohrou s Teslou „A“ a Sokolem Brno začneme soutěž ve 3 výkonnostní skupině. Porazila nás pouze chlapecká družstva. Družstvo hrálo ve složení Vanda Kadaňková, Eliška Klímová, Matylda Hurytová, Viktorie Beránková, Ema Zahradníková, Natálie Lukavská, Kateřina Repková a Kristýna Škrabalová.