Ve středu 16. června 2021 se uskutečnilo online formou Celostátní finále 26. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus.
Za naši školu soutěžilo 24 zástupců 8. tříd, kteří si nominaci získali celoročním plněním internetových soutěží.
Mezi 28 pozvanými základními školami jsme obsadili 8. místo. V celkovém pořadí 76 škol, včetně víceletých gymnáziií, jsme získali 31. místo.

Do soutěže škol se započítávají výsledky čtyř nejúspěšnějších tříd.
A kdo to byl? 😊
Žáci 7. A - Šimon Souček, Tereza Šamánková a Michaela Moravcová obsadili 36. místo s 18ti body za správné odpovědi. Markéta Láníková, Kristýna Němcová a Erika Tausová z 9. C získali 17 bodů a 63. místo ve starší kategorii.
Štěpán Láník, Alena Poláchová a Veronika Sterzová ze 6. C s 16 body skončili na 40. místě.
Petr Kotlán, Tobiáš Vítek a Nela Vlková ze 6. B stejným počtem bodů byli na 41. místě.

Dále: 15 b - 52. místo 7. C – Eliška Burešová, Tereza Grimová a Lucie Hádlíková
15 b - 77. místo 9. D - Alice Humpolíková, Nikol Šulová a Jakub Zajíček
15 b - 78. místo 8. C - Jakub Janoušek, Nela Lancůchová a Daniela Slámová
13 b - 64. místo 6. A – Kryštof Adamec, Vít Jarošek a Jakub Kotoul.

Všem žákům, kteří v průběhu školního roku soutěžili, patří poděkování a zástupcům soutěžících tříd blahopřání za účast v celostátním kole.
Mgr. Jana Kapounková