DUBEN – ÚKLIDOVÁ AKCE: „UKLIĎME SVĚT-UKLIĎME ČESKO“

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nepořádek kolem nás. Počet členů organizačního týmu Ukliďme svět, ukliďme Česko by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Největší podíl
na celé akci máme ovšem my – dobrovolníci. Jen díky nám je totiž možné úklidovku úspěšně uskutečnit v takovém rozsahu.

Kdy budeme uklízet?

Pojďme uklízet všichni. -> Společně – celá Milénka. -> V týdnu od 3. – 6. dubna 2017! -> Jedna vyučovací hodina v rámci ekologické výchovy…

Školní úklid je organizován aktivními školními pedagogy, kteří se rozhodnou se svojí třídou pomoci a uklidit tak okolí naší školy (jedna vybraná vyučovací hodina).

Školní úklidy představují speciální kategorii, které se snaží organizace dopřát absolutní pohodlí a maximální podporu při přípravě akce (poskytnutí pevných ekologických pytlů na odpadky, rukavice…). Věří totiž, že čím dříve si člověk na vlastní kůži vyzkouší uklidit černou skládku, tím lépe. Kdo uklízel, neznečistí, a u dětí to platí dvojnásob.

UKÁZKA Z TISKOVÉ ZPRÁVY MINISTERSTVA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ:

,,Podpoříme například známý projekt Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017, který motivuje veřejnost, aby změnila přístup k černým skládkám a nakládání s odpadem. Oceňuji, jak se tento projekt každým rokem rozšiřuje a zapojuje se do něj víc a víc lidí. Loni se úklidů skládek účastnilo přes 86 tisíc lidí po celé zemi. Takovéto projekty napomáhají šířit potřebnou osvětu, pocit odpovědnosti k přírodě i k našemu nejbližšímu okolí, což je také důvod, proč tuto akci ministerstvo každoročně zaštiťuje,“ dodává ministr Brabec.