Jede vláček kolejáček 14.3. - 18.3. 2022

Březen už voní jarem, a to nás láká vyrazit na výlet. Na hrad, na zámek, do neznámého města nebo do přírody.
A co tak nechat auto doma a jet vlakem?
Společně jsme se podívali na nejkrásnější železnice světa, vydali se až na takzvanou „střechu světa“ z Číny do Tibetu, ale také do Švýcarska, Tokia a samozřejmě i do České republiky.
Na chvilku se stali televizními hvězdami ve vědomostní soutěži AZ-KVÍZ a uspěli jako experti na železniční dopravu. Seznámili jsme se s nejrychlejším vlakem na světě a také obdivovali historickou parní lokomotivu.
Mladší děti si vytvořily krásné vagónky, stavěly vláčky ze stavebnic, začetly se do příběhů o mašinkách, ale také se dozvěděly, jak se bezpečně chovat v blízkosti kolejiště.
Na závěr přidávám tip na návštěvu zahradní železnice v Brně-Obřanech, která vozí děti a dělá jim radost již několik let. A v květnu se můžete svézt parním vlakem z Brna.