UKLIĎME ČESKO!
Odpad je všude a je to opravdová KATASTROFA!!!!!
I proto jsme se zapojili do tohoto projektu.
Rozhlédněte se a řekněte, kde všude najdete odpadky. Odpadky, které produkujeme my lidé naší ne příliš zodpovědnou a v dlouhodobém horizontu neudržitelnou činností. Odpadu po nás lidech je už i plný vesmír!
Na světě se nachází obrovské skládky. Na některých místech naší planety vyrostly hory oblečení, pneumatik, elektroodpadu, plastu…. Je to šokující, ale nikdo jiný, než my lidé s tím můžeme něco udělat. Příroda si sama nedokáže poradit se surovinami zpracovanými člověkem. O tom jsme se přesvědčili například v kvízu, ve kterém jsme tipovali časy rozkladu některých velmi běžných materiálů. Výsledky nás zaskočili. Věděli jste, že sklo se rozkládá déle než 700 tisíc let?
Pustili jsem si několik příspěvků, díky nimž jsme snad pochopili naléhavost tohoto problému. Naše děti, společně s námi, jsou jiskrou naděje do budoucích let.
Začali jsem s úklidem okolí školy a určitě s tím nehodláme přestat!
Uklízení ZDAR!