Kvalifikace na MČR U14 dívek pohledem kapitánky Emči Olejníčkové😊

Poslední březnový víkend jsme byly na MČR U14 v obci Raškovice poblíž Frýdku-Místku.
Na kvalifikaci jsme dohromady hrály 7 zápasů. Ze 7 zápasů se nám jich podařilo vyhrát 6, a tím jsme se dostaly na první příčku tabulky. Hlavně jsme si zajistily postup do další fáze MČR. Až na pár chyb si myslím, že jsme si první místo opravdu zasloužily.
Náš největší problém v průběhu celého utkání spočíval v servise - mnohdy jsme kazily vícero podání za sebou, ztrácely jsme tak nejvíce bodů. Vyzdvihnout naopak musím naši bojovnost, která nás neopouštěla ani v těch nejtěžších časech. Některé hráčky týmu spolu hrály poprvé, i tak jsme byly krásně sehrané a neustále se podporovaly.
První zápas jsme vyhrály poněkud nečekaně 2:0 proti Kopřivnici. Nečekaně, jelikož máme ve zvyku první zápas většinou prohrávat a brát ho spíše jako rozcvičku do zápasů dalších. Hned zezačátku jsme však tlačily útokem a bojovností, nejvíce bodů nám zajistil tvrdý servis.
Druhý zápas jsme opět vyhrály, nyní se skóre 2:1 proti Novému Jičínu. První set se nám spíše nedařil, padlo mnoho zkažených podání i útoků mimo hřiště. V druhém setu jsme však znovu naskočily a nenechaly si prohraným setem pokazit náladu. Tomu nasvědčoval i napínavý třetí set, který po těžkém boji patřil právě nám.
Následoval třetí zápas proti VK Brno A, kde jsme si bezchybně s konečným stavem 2:0 uhrály 3 další body do tabulky. Tým VK Brno známe, věděly jsme tedy, jak na ně a rychle se s promyšleným útokem hnaly k vítězství.
Čtvrtý zápas jsme nastoupily proti Polance. Jednalo se o poslední zápas dne a my se spíše šetřily na další den. Polanka však najela z plných sil, smečovaly a podávaly tak, až nás přehrály 2:0 na sety.
V neděli nás čekaly pouze 3 zápasy. První zápas jsme hrály proti domácím Raškovicím a vyhrály 2:0. Stejně jako předchozí den nám výrazně pomohla naše bojovnost a podpora v týmu.
V následujícím zápase jsme vyhrály 2:0 a to proti Valašskému Meziříčí. Morálka v tomto zápase klesala, nejednalo se o nejhezčí zápas utkání. Útoky z obou stran neměly moc velkou kvalitu, bylo tedy náročné zvednout hlavy a vyhrát. I to se nám však povedlo!
Poslední zápas dne i celého turnaje jsme hrály proti Letovicím a symbolicky vše zakončily výhrou 2:0. Zápas to byl náročný hlavně na hlavu, my však precizně držely pozornost a bojovaly o každý bod.
Tím skončil zápas i celá kvalifikace MČR U14. S prvním místem jsme nadmíru spokojeni a jen se dychtivě těšíme na další kolo!