Ve středu 27. 3. 2024 se na ZŠ Arménská uskutečnil Oblastní souboj Olympijského víceboje.
Naši školu reprezentovalo 31 žáků z deseti tříd. Každý žák soutěžil ve čtyřech disciplínách: v hodu medicinbalem vzad, trojskoku, přeskocích švihadla za 2´ a leh sedech za 2´.
Místo páté disciplíny je v letošním roce zařazen interaktivní olympijský kvíz prostřednictvím Kahootu, který soutěžícím zkrátí čas při čekání na vyhlášení výsledků.
A jak byli naši sportující žáci úspěšní? Velmi 🥇🏆.
Ze 16 družstev, jedenácti zúčastněných škol, „A“ družstvo soutěž vyhrálo a „B“ tým obsadil šesté místo. 😊
V jednotlivých kategoriích žáci vyhráli 10 medailí.👍 Zvítězil Štěpán Láník z IX. C a Adam Aujeský ze VI.C.
Druhé místo vybojovala Kateřina Vojkůvková z IX. C, Alžběta Dvořáková ze VII. C a Tobiáš Adametz ze VI. C. Třetí místo obsadila Stela Knoblochová z IX. A, Stella Zajíčková ze VII. C, Jakub Rozsypal z IX.C, Lukáš Sýkora ze VI. C a Marek Chrenko z V. B.
„Bramborové“ medaile patří Elišce Topinkové, Kristýně Kolářové a Matěji Janouškovi všichni z VIII.C, páté místo Ellen Jílková ze VII. B ... atd.
Kompletní výsledky zde
Do krajského kola postupují první dvě družstva a nejlepší dva jednotlivci ve svých věkových kategoriích, pokud nejsou součástí družstva.
Žákům blahopřejeme a postupujícím přejeme úspěch i v krajském kole, které proběhne 13. 5. na hřišti Moravské Slavie Brno. Za učitele TV Jana Kapounková a Lenka Baranová