Vážení rodiče, vážení učitelé, milí žáci,

jmenuji se Jana Pospíšilová a na ZŠ Milénova působím jako školní psycholog. Mým cílem je pomoci vytvářet příjemné školní prostředí, kde se děti i učitelé budou cítit dobře a spokojeně a kde se jim bude dařit. Jsem tu k dispozici pro žáky, jejich rodiče/zákonné zástupce i učitele, poskytuji odborné psychologické poradenství v oblasti výchovy, vzdělávání a osobnostního rozvoje.

Konzultace s rodiči a žáky jsou poskytovány bezplatně.

S čím se můžete na školního psychologa obrátit:

Děti / žáci

když máš problémy s učením (potíže se soustředěním, strach ze zkoušení nebo mluvení před třídou, když tě trápí tréma, když ses náhle zhoršil/a ve známkách, aj.)
když se necítíš dobře ve třídě, nerozumíš si se spolužáky nebo nevycházíš s učitelem
když tě trápí vztahy s rodiči, sourozenci, kamarády či partnerem
když prožíváš náročné období (rozvod rodičů, hádky, konflikty, samota, aj.)
když máš pocit, že něco trápí tvého kamaráda nebo spolužáka
když máš pocit, že někdo ve třídě nebo ve škole ubližuje slabšímu
když se nemůžeš rozhodnout, na jakou střední školu jít, nebo se potřebuješ poradit, jakým směrem se dále ubírat
když chceš zlepšit a rozvíjet svoje schopnosti a dovednosti
KDYKOLIV, když se chceš svěřit se svým trápením a potřebuješ si s někým popovídat
Pokud se z nějakého důvodu ostýcháš přijít, můžeš využít anonymní schránku důvěry, která je umístěna na 2. stupni v pavilonu B (naproti kabinetu Mgr. Jany Hulíkové a Mgr. Jany Nálezkové).

Ke školnímu psychologovi se děti dostávají na základě vlastního přání či na žádost rodičů. S dětmi pracuji individuálně, ve skupině i v rámci celých tříd.

Rodiče

když se u Vašeho dítěte náhle změní školní výkon, chování nebo prožívání (je smutné, nešťastné, aj.)
když má Vaše dítě jakékoli psychické problémy a nevíte, co s tím (dítě má z něčeho strach, stěžuje si na bolest, nevolnost, i když je zdravé, je neobvykle zamlklé a straní se lidí, aj.)
když potřebujete konzultovat otázky vhodného vedení dítěte – výchovné problémy, způsoby správné přípravy na výuku, aj.
když se ve Vaší rodině dějí velké změny nebo se řeší problémy, které mohou mít dopad na Vaše dítě (rozvod, aj.)
když máte podezření, že se Vašemu dítěti ve škole děje něco, co by nemělo
když se chcete poradit, jakou vybrat pro dítě střední školu
Přijďte raději hned, jakmile Vás začne něco znepokojovat. Čím dříve to společně začneme řešit, tím menší budou následky.

Pedagogové

pomáhám řešit výchovné a výukové potíže žáků
spolupracuji s pedagogy na vytváření pozitivní atmosféry ve třídě, dále na prevenci negativních jevů (šikana, záškoláctví, aj.) a pomáhám řešit již vzniklé problémy
nabízím podporu v náročných životních situacích

e-mail: psycholozka@zsmilenova.cz
Edookit

Pracovna: pavilon C, oddělení školní družiny, místnost č. 316 (předposlední dveře vlevo)

Konzultační hodiny

Pondělí – pátek: 9:00 – 13:00 (v tento čas mě ve škole pravidelně zastihnete), konzultace v pozdějších či dřívějších hodinách jsou po předchozí domluvě též možné.

Na konzultaci se, prosím, vždy předem telefonicky či přes e-mail objednejte.

Žáci mě mohou osobně kontaktovat kdykoli během dne (o přestávkách či po vyučování).